Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu został wpisany w kalendarz imprez i uroczystości Polaków. Ideą wydarzenia wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu "Sport dla Wszystkich" jest popularyzacja uprawiania sportu oraz zdrowego odżywiania przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. W bieżącym roku w naszej szkole zorganizowano go 16 września. Celem wydarzenia było rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie postawy prozdrowotnej, wdrażanie do właściwych postaw społecznych oraz bardzo dobra zabawa.
W tym dniu wszyscy pokazaliśmy, że potrafimy aktywnie spędzać czas.
• Uczniowie klas I – III uczestniczyli w sportowych rozgrywkach. Zdrowa, sportowa rywalizacja w czasie różnych wyścigów dostarczyła wielu emocji. Gry zespołowe mobilizowały do działania zespołowego i rywalizacji fair play.
• Klasa IV z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zabawie sportowej „Dwa ognie”. Wykazali się sprawnością i sprytem.
• Z kolei klasy piąte wybrały się na sportowy piknik. Połączyli pyszny posiłek z natychmiastowym spaleniem kalorii poprzez aktywność ruchową: zabawy z piłkami (siatkówka, piłka nożna), badminton i hula hop.
• Klasa VI to zdecydowani miłośnicy piłki koszykowej. Znają zasady i potrafią swe zamiłowania przedstawić w odmienny sposób.
• Klasa VII doskonale bawiła się w czasie meczu piłki siatkowej. Dobra zabawa i umiejętności taktyczne były widoczne.
• Klasa VIII a pokazała, że taniec jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej organizmu oraz na poprawę nastroju.
Niewątpliwie zapamiętamy ten „sportowy” dzień jako udany.