Odsłonięcie tablicy Leona Cybulskiego w Parkowie

11 listopada 2022 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie oraz delegacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła w podniosłej uroczystości patriotycznej, podczas której odsłonięto tablice poświęcone porucznikowi Leonowi Cybulskiemu, pseudonim „ Znicz” oraz Narodowym Siłom Zbrojnym. Tę lokalną uroczystość uświetnili swoją obecnością : potomkowie porucznika Leona Cybulskiego, Ksiądz Proboszcz Mariusz Byczyński ( który poświęcił ufundowane tablice), Poseł RP Marta Kubiak, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Zastępca Burmistrza Marek Jagoda, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Zaranek, Radny Rady Miejskiej Adam Nadolny, Sołtys Parkowa Justyna Bartol – Baszczyńska oraz delegacje OSP Parkowo, Stowarzyszenia KGW „ Parkowianka”, 4 Drużyny Harcerskiej z Poznania oraz mieszkańcy Parkowa.