Nowe oblicze Poznania

16 listopada uczniowie klasy Va i b, VI oraz IIIa  wraz z opiekunami p. M. Walenciak. K. Mumot, E. Baranowską oraz panem K. Przybylskim mogli rozkoszować się urokami Poznania oraz atrakcjami, które to miasto zapewnia. Pierwszym punktem wycieczki był Ostrów Tumski - to najstarsza część miasta, położona między ramionami Warty i Cybiny. To właśnie tutaj zaczęła się historia Poznania i Polski. Kolejnym punktem wycieczki była zapierająca dech w piersiach oryginalna i wyjątkowa wystawa klocków Lego – HistoryLand. Zwiedzanie tej wystawy to nie tylko podróż przez dzieje Polski: bitwa pod Grunwaldem, obrona Westerplatte, bitwa pod Oliwą, czy możliwość zobaczenia ważnych dla każdego Polaka miejsc: Biskupin, Klasztor na Jasnej Górze, Rynek Główny w Krakowie, Katedra Wawelska, Stocznia Gdańska, ale także inspiracja do własnych twórczych działań realizowanych dzięki klockom Lego tak   uwielbianych przez dzieci i młodzież. Po emocjach dla ducha przyszedł upragniony czas dla ciała, a konkretnie brzucha J. Zawitaliśmy na Stary Rynek i udaliśmy się do Muzeum  Rogalowego, z którego okna mogliśmy podziwiać wieżę ratuszową z koziołkami. Tam mieliśmy możliwość poznać historię Poznania, jego symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich oraz posłuchać gwary poznańskiej. Każdy uczestnik, po tej wizycie otrzymał certyfikat mistrza wypieku Rogali Świętomarcińskich  i oczywiście mógł skosztować tych specjałów.