Biblioteka szkolna

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

Zapraszamy do biblioteki szkolnej

Bibliotekarka szkolna : mgr  Monika Nowak                                     
biblioteka


Biblioteka jest czynna:

                                                        
poniedziałek          8.30 - 12.00   

wtorek                     8.30 - 12.00  

środa                        8.30 - 15.00  

 czwartek                 8.30 - 12.00   

 piątek                      7.30 - 12.00  

 

Biblioteka to miejsce szczególne w każdej szkoły.  Gromadzony latami księgozbiór, przekracza 8 tysięcy woluminów. Zawiera literaturę niebeletrystyczną, lektury, beletrystykę młodzieżową i dziecięcą, rozbudowany księgozbiór podręczny, zbiory specjalne oraz czasopisma. Od 2017 roku biblioteka mieści się w sali 48 na drugim piętrze naszej szkoły. Gromadzenie i udostępnianie to zaledwie podstawowe funkcje; czytelnik jest najważniejszy, traktowany podmiotowo, może otrzymać fachową poradę, wypożyczyć ciekawą książkę, wyszukać informacje, spędzić czas wolny pod opieką bibliotekarza.          

Atrakcyjne formy i metody pracy oferowane czytelnikom cieszą się popularnością i zainteresowaniem. Oferta dostosowana do wieku, zawiera: konkursy literackie, plastyczne, formy aktywizujące techniki czytania, imprezy i akcje czytelnicze. 

Od lat prowadzimy stałą współpracę z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie. Każdego roku w październiku podczas obchodów „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” odbywa się w bibliotece Kiermasz taniej Książki, będący efektem współpracy z powyższą instytucją. Reforma edukacji stawia przed współczesną biblioteką szereg nowych wyzwań. Nasza biblioteka jest gotowa do podjęcia kolejnych zadań, współpracując ze społecznością uczniowską i nauczycielską. O ciekawych obszarach naszej pracy będziemy informować na bieżąco.

 

Regulamin biblioteki

Regulamin wypożyczania podręczników